Угорщина (термали)

Термальні джерела в Угорщині користуються великою популярністю серед європейців. Без перебільшення, Угорщина — королева термалів. Майже кожне містечко Угорщини — це термальний курорт, де є унікальна можливість відпочити та оздоровитись.

Хайдусобосло

ХайдусобослоХайдусобосло — курортне містечко в Угорщині, яке славиться своїми термальними джерелами. Це саме те місце, куди їдуть відпочивати та оздоровитись зі всієї Європи. Туристи з України теж вподобали собі цей курорт. Воно і не дивно. По-перше, близько (відстань від українського кордону до Хайдусобосло 140 км). По-друге, комфорт від відпочинку. По-третє, низькі ціни та висока якість обслуговування.

Хайдусобосло має давню історію, але так би мовити «нове життя» воно отримало 1925 року, коли під час буріння замість газу на поверхню, з глибини майже 1000 м, вирвалась темно-коричнева вода з специфічним запахом і температурою +75°C. На місці свердловини утворилось озеро. Місцеві купались в ньому і прали білизну, та згодом помітили як покращується стан їхнього здоров’я. Водою зацікавились вчені. Вони встановили, що це — термальна лужна вода з вмістом йоду, брому, гідрокарбонату, міді, цинку, барію, кухонної солі та інших мінералів. Ця вода допомагає подолати запалення суглобів та хребта, вилікувати різні види невралгії, шкірні захворювання, м’язові болі та переломи, хронічні жіночі захворювання.

Тому не дивно, що саме в Хайдусобосло знаходиться найбільший термальний аквакомплекс, який має назву HUNGAROSPA. В цьому комплексі є басейни з різною за складом та температурою (+18°C, +34°C, +36°C, +38°C) термальною водою, водяні гірки, дитячі басейни з прісною водою, басейн з хвилями, критий та відкритий аквапарк. Також тут пропонуються різноманітні оздоровчі процедури (масаж, лазерна терапія, магнітотерапія, ультразвук, кварцування, …). Комплекс працює цілий рік.

Дебрецен

ДебреценТермальні басейни в Дебрецені відомі своїми лікувальними властивостями. Вода насичена хлором, вуглеводнем, йодом, бромом та сіллю. Такий хімічний склад води сприяє лікуванню опорно-рухового апарату, ревматизму, захворювань нервової системи та невралгії. Слід зазначити, що їхати на відпочинок можна не тільки влітку, а й в холодну пору року. Так як, крім відкритого термального басейну, є ще криті купальні. Вода в термальних басейнах різної температури: 28°C, 33°C, 35°C, 38°C, 40°C.

Якщо Ви подорожуєте з дітьми, то вони будуть поруч з Вами в аквапарку. Аквапарк в Дебрецені — один з найбільших у Європі. Провівши вихідні в цьому комплексі, хочеться завітати сюди знову і знову.

Окрім оздоровлення, в місті Дебрецен можна досить корисно провести вільний час. Тут дуже часто проводяться фестивалі, на яких можна посмакувати різними блюдами національної угорської кухні. В центрі міста знаходиться торговий центр FORUM Debrecen, де знаходяться фірмові магазини відомих брендів як BOSS, H&M, Levi’s, H&H (TESCO), New Yorker, C&A, VANS, CROPP, ZARA (всього 63 бренди), де представлені колекції дитячого, жіночого та чоловічого одягу та взуття, сумки та аксесуари. Без перебільшення, тут ви придбаєте необхідні речі в 2-3 рази дешевше ніж в Україні.

Також, неодмінно відвідайте унікальний зоопарк, де ви зустрінете екзотичних тварин (кенгуру, страусів, леопардів, алігаторів). Повірте, отримаєте море задоволення та тільки позитивні враження.

Ньїредьгаза

НьїредьгазаІ знову незабаром літо… Роздумуючи куди б поїхати на відпочинок, українці все частіше зупиняють свій погляд на країні, котра межує з Україною. Зовсім недалеко від нашого кордону є старовинне історичне угорське місто Ньїредьгаза. Парки та вулиці міста ще досі зберігають відбиток величних епох. Однією з окрас міста є термальне озеро Шошто з лікувальною водою. Казкове місце славиться як в Угорщині, так і за її межами. А почалось все з того, що місцевим жінкам дозволили прати білизну в озері Шошто, але згодом вони помітили що суглоби ніг та рук стали менше боліти. Незабаром лікувальні властивості води було підтверджено, а біля озера збудована перша купальня.  Вода в термалах збагачена натрієм, хлоридами, гідрокарбонатами, йодом та бромом. Її рекомендують для лікування захворювань опорно-рухового апарату, гінекологічних захворювань, дихальних шляхів, ревматизму.

Поруч розташувався сучасний аквапарк AQUARIUS. Водні гірки, різноманітні розваги для дітей та дорослих, термальні басейни, басейни з холодною та теплою водою — все це чекає на вас в аквапарку. Усі вікові категорії знайдуть собі розваги до душі. Аквапарк працює цілий рік. Можна їхати на відпочинок і взимку. Влітку розпочинає свою роботу ще й парковий термальний комплекс та його інфраструктура. Тут же, на території паркової зони працюють кафе в яких можна пообідати. Відвідувачі можуть вільно переходити з паркової зони в термальні купальні, при цьому немає потреби купувати квитки чи доплачувати за вхід.

Після водних процедур неодмінно відвідайте один з найбільших зоопарків в Європі. Зоопарк у Ньїредьгазі — це природний рай для екзотичних тварин. Колекція звірів налічує понад 50 видів тварин. При бажанні, з дітками тут можна провести цілий день, який залишить по собі тільки позитивні емоції.

Погода на термалах Угорщини

Яндекс.ПогодаЯндекс.ПогодаЯндекс.ПогодаЯндекс.Погода